Sutinku

Šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. cookies). Toliau naršydami svetainėje arba paspaudę mygtuką "Sutinku", Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.

Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus skaitykite Privatumo politika skiltyje.

Mūsų sporto prekių parduotuvėse Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose bėgimo specialistai padės išsirinkti Jums tinkamiausius bėgimo batelius. Batelių parinkimo testas 15 €, perkant batelius - nemokamai.

Batelių nereiktų rinktis pagal dizainą, gamintoją ar draugo/forumo rekomendaciją, nes nebūtinai kas tinka kitam tiks ir Jums. Todėl kviečiame susipažinti su mūsų rekomendacijomis bei konsultuotis su profesionalais.

Bėgimo batelių parinkimo testo eiga:

1. Visų pirma svarbu nustatyti tinkamą bėgimo batelio dydį. Tai geriausia atlikti išmatavus pėdos ilgį centimetrais. Matuoti reikia nuo kulno iki ilgiausio kojos piršto. Pėdos ilgį galima nustatyti šiais įrankiais:


Labai svarbu! Prie išmatuoto ilgio pridėti 0,2cm - 1cm. PVZ.: jei pėdos ilgis yra 25,0cm, Jums reikalingi bateliai, kurių rašomas dydis centimetrais (JP) būtų 25,5 arba 26,0. Tam, kad įsitikintumėte, kuris dydis Jums geriausiai tinka reikia matuoti skirtingų dydžių bėgimo batelius ant abiejų kojų (jeigu pėdų ilgiai vienodi).

Pastaba: dydis gali netikti, jeigu Jūsų pėda plati, o batelio modelis yra siauras arba atvirkščiai. Dažniausiai varžybiniai bateliai yra siauresni, o treniruočių ir krosų bateliai platesni. Žieminiai bėgimo bateliai su GTX medžiaga būna kiek mažesni, nei įprasti. Skirtingų gamintojų ar net to pačio gamintojo skirtingų kolekcijų dydžiai skiriasi, todėl rekomenduojame visada pasimatuoti batelius prieš perkant.

2. Išmatavus pėdas nustatome pėdos tipą naudodamiesi specialiu veidrodžiu:

3. Nustačius pėdos tipą atliekame judesio analizę:

Pėda gali būti statoma su pronacija, supinacija arba normaliai. Normali pronacija, kai pėdos-čiurnos linkio kampas ne didesnis nei 15 laipsnių. Pronacija ir supinacija, kai linkio kampas yra daugiau nei 15 laipsnių į vidų ar į išorę. Judesio analizei atlikti reikalingas bėgimo takelis. Analizuojamas pėdos/čiurnos judesys pėdai paliečiant grindinį ir atsispiriant. Pagal skirtingą pėdos/čiurnos judesio kryptį nustatoma pėdos pronacija.

Normali pronacija - bėgimo metu pėda statoma tolygiai, koja nelinksta nei į vidų, nei į išorę. Tokiu būdu smūgio jėga yra paskirstoma vienodai. Bėgikai, kurių pėdos pronacija yra normali, gali išlaikyti savo kūno svorį be papildomų batelio sustiprinimų.

Pronacija - bėgimo metu pėda statoma netolygiai, o vidine dalimi. Bėgimo metu pėda statoma netolygiai, daugiau vidine dalimi. Jėga paskirstoma nevienodai, todėl didesnis krūvis tenka keliams, klubams, nugarai. Tai gali turėti įtakos traumų atsiradimui. Sporto prekių parduotuvės “Maratonas” bėgimo specialistai kelis metus tirdami bėgikus yra pastebėję, kad didžiajai daliai pradedančiųjų pėdos krypsta į vidų.


Supinacija - bėgimo metu pėda statoma netolygiai, labiau išorine dalimi. Didžiausias atsispyrimo krūvis tenka išorinei pėdos daliai - mažiesiems kojos pirštams. Smūgio jėga yra paskirstoma netolygiai, didesnis krūvis tenka keliams, klubams ir nugarai.


4. Atlikus judesio analizę rekomenduosime Jums tinkamiausius batelius.

  1. Jei turite pėdą su normalia pronacija, galite bėgioti visų tipų bateliais. Mes patariame rinktis batelius su mažesniu palaikymu arba be jo. Neverta mokėti už papildomas batelių technologijas, kurios nėra Jums reikalingos. Pasitaiko atvejų, kai neutralios pėdos bėgikams palaikomosios technologijos gali net trukdyti.
  2. Pronacija dažniausiai pastebima bėgikams, linkusiems į plokščiapadystę arba plokščiapadžiams. Čia reikalingas pėdos palaikymas su judesio kontrole. Šiems bėgikams reikėtų rinktis batelius, kurie turi palaikymą (stabilūs).
  3. Supinacija dažniausiai būna aukšto pėdos skliauto bėgikams (išskirtiniais atvejais pasitaiko ir plokščiapadžių su supinuojančia pėda), jiems mes patariame rinktis neutralius batus.

KĄ DAR REIKIA ŽINOTI?
Bateliai skirstomi:

  1. Ilgoms treniruotėms (mes rekomenduojame rinktis batelius su didžiausia amortizacija, neatsižvelgiant į jų svorį).
  2. Trail bėgimo bateliai - “agresyvus” padas, geras sukibimas. Bateliai gali turėti GTX medžiagą. (Gore-tex medžiaga nepralaidi vandeniui).
  3. Varžybiniai bateliai - rekomenduojame greitoms treniruotėms, atkarpoms, varžyboms (dažniausiai būna funkciškai silpnesni bateliai, plonesniu padu).


PATARIMAS. Kiekvienas atvejis yra individualus. Todėl kviečiame atvykti į sporto prekių parduotuves Vilniuje, Kaune ar Šiauliuose, kur Jums parinksime tinkamą batelio dydį ir modelį. Dažniausiai rekomenduojame bėgti bėgimo takeliu ir sužinoti, kokia Jūsų pėdos pronacija. Pas mus galima išbandyti skirtingų gamintojų batelius ir išsirinkti tinkamiausią modelį pagal Jūsų poreikius.